Badania pokazały , że ta sama jednostka może posiadać różne odpowiedzi na pytania.

W związku z tym, iż osiem miliardów ludzi żyje na jedynej dotąd znanej planecie we wszechświecie, istotne jest, abyśmy się potrafili dogadać. I jak powiada każdy terapeuta kontaktów społecznych, bardzo dobra komunikacja jest sukcesem do tego, żeby się dogadać. Jest to znacznie prostsze, jeżeli przynajmniej zdołacie rozumieć się wzajemnie.Niemniej jednak edukacja obcych języków stanowi mocniejszy cios. Język oraz kultura są tak splecione, że nauka obcego języka buduje zrozumienie a także zapewnia szeroki wgląd w to, jak inni ludzie postrzegają otaczający świat.

Relatywiści językowi twierdzą, że sposób, w jaki postrzega się otaczający świat, jest budowany przez język, którego używamy na co dzień.Badania pokazały nawet, że ta sama osoba może posiadać różne odpowiedzi na pytania zależnie od języka, w którym takie pytanie jest zadawane!Różne języki potrafią budować mózg na różnorakie sposoby. W niektórych językach współrzędne – północ, południe, wschód i zachód – są stosowane do lokalizacji czegoś, nigdy subiektywnych terminów, takich jak prawa i lewa. Nic zaskakującego, że jednostki posługujące się tymi językami mają wyjątkowe zdolności jeśli chodzi o nawigację przestrzenną.Nauka języków gwarantuje wgląd w konkretne tradycje kulturowe, które pomogły ukształtować konkretny język.

Na przykład w języku chińskim istnieją różnorodne wyrazy dla krewnych, zależnie od tego, czy są po stronie taty czy mamy i tego kto pierwszy się urodził. Dlaczego tak się dzieje? Historycznie w Chinach pokazywało to istotne informacje dotyczące statusu społecznego określonej jednostki.Jeśli więc radzenie sobie de fakto zależy od tego, czy możemy postawić się w sytuacji pozostałych ludzi, komunikowanie ich językiem ułatwia nam lepiej zrozumieć, jak inni ludzie widzą.

Więcej: Nauka albańskiego online

Related posts