Opcja na zapasową kopię obrazów

Opcja na zapasową kopię obrazów

Dziś każdy ma smartphone z Androidem oraz plusem tego operacyjnego systemu bywa to, że jest on totalnie wielozadaniowy (jak zresztą cały smartfon). Co to oznacza? To oznacza, że telefonu wykorzystujemy już nie jedynie do dzwonienia, ale również przykładowo jako odtwarzacza muzyki, filmów, konsoli do gier oraz fotograficznego aparatu.

Szczególnie ta ostatnia opcja jest intrygująca, bo oznacza ona, że w praktyce nikt z nas nie chodzi już z osobnym cyfrowym aparatem. Kiedy foto aparaty rozpoczęły wchodzić do komórek, to były one dosyć kiepskiej jakości, jednak w tej chwili obiektywy wbudowywane w komórkach są tak wyśmienite (zarówno pod względem bardzo dużej ilości megapikseli, jak również samej klasy optyki), że bez nerwów istnieje możliwość użyć je jako pierwszego aparatu.

Problem pojawia się wyłącznie w tym punkcie, jeśli zamieniamy komórka albo np przez przypadek wykasujemy oraz (kradzież komórki jest jeszcze większym kłopotem). Poprzez toteż na bieżąco musi być przeprowadzana kopia zapasowa android. Na szczęście jest to opcja dołączona w właściwie każdy telefon i wystarczy ją załączyć w menu ustawień (uzyskajmy pewność, że kopia dotyczy wszystkiego, czyli także fotografii, a nie na przykład wyłącznie spisu kontaktów).

Istnieje także ponadprogramowa opcja na kopia zapasowa android – bywa to wysyłanie wielu świeżo zrobionych obrazków na swój osobisty dysk Google przypięty do konta. Bezpłatnie posiadamy tam 15GB pojemności co spokojnie wystarcza na kilka tys. zdjęć.

Related posts