{Pozyskiwanie leadów|Pozyskiwanie leadów robi wielki problemnieomalże każdej spółce|Lejek sprzedażowy to nierzeczywiste i nie przybierające fizycznej postaci składowisko tematów sprzedażowych.

{Pozyskiwanie leadów|Pozyskiwanie leadów robi wielki problemnieomalże każdej spółce|Lejek sprzedażowy to nierzeczywiste i nie przybierające fizycznej postaci składowisko tematów sprzedażowych.

Pozyskiwanie leadów stanowi duży kłopotprawie że każdej firmie sprzedażowej. Jeżeli już jesteś na stanowisku menadżera sprzedaży, oczywiście niejednokrotnie zabiegałeś o każdego klienta, dosłownie takiego, jaki nie zawsze okazywał się zaintrygowany. Czy w każdym momencie tak musi być? Nie zawsze, jest opcja zatrudnić firmy z zewnątrz, które to sprowadzą leadów do naszego lejka sprzedażowego. Zacznijmy od tego co to właściwie jest lead a ponadto sprzedażowy lejek. Lead to najłatwiejszym językiem łączność do osoby, jaka prawdopodobnie może być zaintrygowana naszym wyrobem albo pomocą. Może to być osoba, jaka zrealizowała 1-szy etap w zakupowym cyklu, lub w jakikolwiek sposób ujawniła zainteresowanie. Sprzedażowy lejek to nierzeczywiste a także nie mające materialnej postaci składowisko sprzedażowych tematów. Na szczycie lejka mieszczą się oczywiście leady. Nieokrzesane diamenty. Poniżej w lejku przechodzą przepracowane tematy, gdzie obstawiamy, że nabywca realnie ma możliwość być zaintrygowany. Na samiuśkim są sprzedaże prawie że już zrealizowane. Skądże zatem pozyskiwać takie leady? Przykładowa metoda to zbieranie leadów z własnej strony www. Jest możliwość również zatrudnić korporację, która to zagwarantuje nam pewną ilość leadów. Przykładem takowej spółki jest Neocraft. Mogą wam dostarczyć leady B2B, B2C oraz leady używane do telemarketingu. Musimy być w stanie określić które leady nas interesują i już można rozpocząć strugać te diamenty. Jest szansa się zdawać, iż jest to staroświecka technika sprzedaży, prosto z Glengarry Glen Ross. Tymczasem prawda jest taka, że także teraz w ten sposób handlują nawet fintechy.

Czytaj dalej: Generowanie leadów

Related posts