Studenci uczą się projektować nieraz całe osiedla.

Zabudowa bliźniacza jest jednym z kilku przeważnie napotykanych rodzajów zabudowy dla jednej rodziny. Firmy budowlane bardzo często oraz chętnie stawiają na budowanie osiedli w zabudowie szeregowej. Okazuje się jednakże, że znacząca większość osób marzących o domku jednorodzinnym chciałaby mieć obiekt nie będący w zabudowie szeregowej. Właściwie każdy z typów zabudowy jednorodzinnej posiada tymczasem swoje wady oraz aspekty pozytywne. Zarówno domy , które są w zabudowie wolno stojącej, bliźniaczej jak również szeregowej mogą okazać się dla sporej ilości osób upragnionym dachem nad głową. Na studiach specjalistycznych, w szczególności studiach o kierunku architektura, jest całkiem sporo zajęć związanych z tworzeniem zarówno zabudowy wielorodzinnej, jak również jednorodzinnej. Studenci architektury uczą się projektować nieraz całe osiedla, a schematy takie nazywają się schematami urbanistycznymi. Uczą się je wykonywać nie tylko i wyłącznie studiujący architekturę, lecztakże na przykład studenci gospodarki przestrzennej. Są to studia na których pojawiają się tematy techniczne, jak i ekonomiczne czy przyrodnicze związane z rozwijaniem się przestrzeni. Studenci nie uczą się natomiast na nich na przykład drobiazgowych projektów pojedynczych budynków. Na tym skupiają się studiujący architekturę, którzy w późniejszym czasie pracując w swoim zawodzie mogą wykonywać przykładowo projekty domów bliźniaczych a także innych wcześniej wspominanych. Jeżeli ktoś woli zbudować własny domek, powinien wynająć projektanta albo wybrać już gotowy projekt, jakich obecnie jest pełno. Zależy to od upodobań, niemniej jednak bardzo ważne jest to, iż osoby mogą cieszyć się własnym dachem nad głową.