Żyjemy w epoce komunikacji cyfrowej.

Elektronik to zajęcie, w którym można zarobić naprawdę duże pieniądze. Żeby zostać elektronikiem trzeba zdać technikum elektroniczne lub zawodówkę i zaliczyć egzamin technika. Jest konieczne, aby zaliczyć dwie części egzaminu tzn. część teoretyczną oraz część praktyczną. Po zdaniu tych dwóch części mamy możliwość zacząć pracować jako elektronik albo otworzyć własną działalność. Naprawa elektroniki Kielce w obecnych czasach jest niezwykle pożądana, dlatego że żyjemy w epoce cyfrowej komunikacji w której to właściwie każda osoba w własnym domu ma coś ze sprzętu elektronicznego. Elektronika pojazdowa to rynek pracy dla specjalistów zajmujących się naprawą lub montażem elektroniki w pojazdach. Coraz to częściej na naszych drogach królują pojazdy, jakie w osiemdziesięciu procentach są elektroniczne albo nawet w stu procentach. Często spotykane są także obecnie elektroniczne szyby , które są zasuwane przy pomocy przycisku. Coraz rzadziej mamy okazję spotkać samochody z ręcznym otwieraniem i zamykaniem drzwi oraz okien, zaś coraz częściej można nabyć samochody, w których rozwiązano to elektronicznie. Niestety elektronika nie jest w stu procentach wiarygodna i czasami zdarzają się nieznaczne usterki. Wtedy do pracy rusza elektronik, który to przyzwoicie jakby posiadał także umiejętności elektryka praktyczne, dlatego że elektronik winien umieć nazwać źródło awarii w teorii a także umieć rozwiązać go w rzeczywistości. Dopiero w tym momencie  możemy mówić o pracowniku kompletnym , inaczej specjaliście, który to jest profesjonalistą w danej dziedzinie.