Bardzo ważna jest właściwa ochrona smartfona przed uszkodzeniami.

Komórka, a właściwie smartfon to taka rzecz, z której korzystamy nie tyle codziennie, ile 24 godziny na dobę. I dlatego tak ważna jest dobra ochrona smartfona, w szczególności przed wszelkimi uszkodzeniami , które są spowodowane upadkami. Nawet jeżeli smartfone upadnie na tyle niegroźnie, iż nie dozna żadnych widocznych szkód, nie oznacza to, że nie powstały jakieś małe uszkodzenia. Parę takich stosunkowo niegroźnych wypadków może spowodować coraz gorszą jakość funkcjonowania telefonu. Potem okazuje się, że po roku użytkowania nagle urządzenia samo się wyłącza albo zacina.

 

Najczęściej wówczas winą za taki stan obarczamy producenta sprzętu. Tak więc uszkodzenia spowodowane licznymi upadkami są przyczyną szkód. Tak więc jako że szkód wynikających z upadku nie możemy uniknąć, powinno się ochronić swój sprzęt w jak najlepszy sposób. Ciekawy sposób to prawidłowo wybrane etui na smartphona. Z całą pewnościąnajlepszą opcją jest etui w formie pokrowca z klapką, jaka chroni część przednią ekranu. Takie etui, jeśli jest skórzane, z powodzeniem chroni urządzenie podczas upadku. Przy tym jest bardzo wygodne podczas użytkowania. Przeszukując globalną sieć internet lub odpowiadając na maile możemy w każdym momencie przysłonić ekran klapką bez konieczności wyłączania go.

 

To bardzo wygodne w szczególności w miejscach publicznych albo w pracy. W dodatku pokrowiec taki ma specjalną kieszonkę na karty płatnicze albo wizytówkę. A więc pokrowiec z klapką zamykaną na magnes stanowi najlepszą ochronę Twojego telefonu zwłaszcza będąc w zestawie z dobrym hartowanym szkłem. Szkło hartowane jest też nam niezbędne, niezależnie od tego jakie etui na telefon posiadamy. Bardzo rzadko dzieje się tak by rysy powstały zarówno na szkle i na ekranie komórki. W momencie kiedy różni klienci dają uszkodzone komórki do reklamacji, uszkodzone jest wyłącznie szkło hartowane, a nie ekran smartfona. Jednak w ten sposób wiadomo, że nasz telefon został uszkodzony mechanicznie i pomimo braków znaków użytkowania sprzętu na ekranie, sklep albo producent może odmówić bezpłatnej naprawy w ramach gwarancji. Oczywiście jest możliwość kupić etui będące w formie obudowy telefonu. Takie także bardzo dobrze chroni, natomiast nasz ekran nie jest już w takim stopniu chroniony. Tutaj świetnej klasy hartowane szkło ma znacznie większe znaczenie. Jeśli nie jesteś nerwowy a telefon nie spada Ci zbyt często to to wyjście może być dobrą opcją.

 

Dobrej jakości tego rodzaju etui jest wykonane z miękkiego produktu, który amortyzuje upadki komórki. Zazwyczaj to etui wykonane z gumy, wzmocnione po rogach. Ostatnią sprawą , która dotyczy wyboru etui jest wybór koloru i wzoru. Teraz na rynku dostępne jest całe mnóstwo różnych modeli. Jest możliwość dosłownie zaprojektować własne oraz zamówić zrobnienie etui z takim właśnie wzorem. Opłaca się korzystać z tej opcji, żeby być w pełni zadowolonym. Telefon to coś, na co patrzymy na co dzień dlatego też musi się nam bardzo podobać.

 

Etui na telefon Xiaomi to również dobra okazja do zasłonięcia ewentualnych oznak starości posiadanego przez nas telefonu, takich jak rysy, czy obicia. Takie jednak powstają często, jeżeli korzystamy z komórki bez pokrowca.

Related posts