Corten beton cienkowarstwowy nadający się idealnie do posadzek.

Remontując nasze lokale mieszkalne albo stawiając domy najczęściej bardzo zastanawiamy się, w jaki sposób możemy je jeszcze upiększyć. Szczególnie tyczy się to posadzek oraz ścian. Jednym ze sposobów będzie tutaj zastosowanie różnych rodzajów betonu. Są to modny betonowa podłoga, czyli taki, który można inaczej określić jako beton na ściany a oprócz tego corten beton cienkowarstwowy – nadający się doskonale do wszystkich posadzek w naszym domu czy mieszkaniu. Pierwszy rodzaj betonu jest gotową masą, jaka po nałożeniu na ścianę nawiązuje do ,surowego” betonu.

Jest on zrobiony, co istotne, wyłącznie na podstawie naturalnych wypełniaczy na spoiwie wapiennym oraz dodatkowo jest zabarwiony pigmentami pochodzenia naturalnego. Beton dekoracyjny stanowi z całą pewnością znakomitą dekorację dla wszystkich nowoczesnych wnętrz. Dzięki niemu uzyskamy właściwy efekt deskowania, oraz inny, przykładowo całkiem gładki albo beton z charakterystycznymi wżerami. Z kolei jeżeli chcemy mieć dekoracyjne posadzki, to świetny jest do tego corten beton cienkowarstwowy. Ma on grubość mniej więcej dziesięciu milimetrów, oraz jest wykonany na podkładzie z półsuchego jastrychu. Co ważne, spowoduje, iż posadzka we wszystkich rodzajach pomieszczeń będzie bardzo odporna.

Będzie także mieć przeróżną strukturę oraz barwę, gdy będzie polerowana do określonego poziomu połysku. Czas zrobienia posadzki z tego wyjątkowego betonu cienkowarstwowego wynosi mniej więcej 10 dni. Gdzie można go najlepiej stosować? Przykładowo w naszej kuchni, ponieważ dzięki niemu nie ma nawet mowy o plamach. Perfekcyjnie pasuje również do łazienek!

Related posts