Figurki z poniektórych serii osiągają astronomiczne kwoty.

Winylowe figurki z kanciastymi a także dużymi głowami to charakterystyczny znak rozpoznawczy działalności pop figurki. Seria Pop! jest dziś znana w każdej części świata. Co się kryje za tą niezwykła sławą kolekcjonerskich figurek Funko Pop!?

Kolekcjonerskie figurki Funko Pop!

Funko jest amerykańską działalnością, którą założono w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym ósmym roku. Dzisiaj jest jednym z największych producentów figurek oraz wielu innych przedmiotów dla zapalonych kolekcjonerów. Kolekcjonerskie figurki Funko Pop! przyciągają uwagę nietypowym wyglądem. Są przygotowane z winylu- tworzywa sztucznego. Te figurki mają dość duże, kanciaste głowy, jakie w wyniku połączenia z znacznie mniejszymi korpusami utworzyły bardzo rozpoznawalne połączenie. Bardzo dokładne wszelkich szczegółów to ich wielki atut. Cała figurka jest umieszczana w eleganckim pudełeczku z okienkiem – lepiej go nie wyrzucać, ponieważ figurka może wtedy stracić na swojej wartości. Tym, co spowodowało, że kolekcjonerskie figurki Pop! okazały się tak popularne, jest ich ekskluzywność oraz nawiązanie do pop-kultury. Dlatego nie tylko i wyłącznie pobudzają w wielu ludziach pasję do kolekcjonowania, lecz również potrafią być świetnym sposobem na lokowanie kapitału. Takie figurki z niektórych serii osiągają kosmiczne kwoty na aukcjach. Firma na bieżąco wypuszcza nowe serie kolekcjonerskich figurek, pośród których prawie każdy ma możliwość odnaleźć coś dla siebie.

Funko Pop!: najpopularniejsze serie figurek kolekcjonerskich

Figurki Funko Pop! sprzedawane są w licencjonowanych seriach, dlatego fani seriali, filmów, animacji, gier komputerowych, komiksów, a nawet aktorów i piosenkarzy mogą bez kłopotu zebrać kolekcję ulubionych postaci.

W gronie najpopularniejszych serii Funko Pop! zaliczamy: Star Wars , Harry Potter , Gra o Tron, Rick & Morty Disney: Toy Story, Kraina Lodu, Król Lew, Mała Syrenka oraz inne , Marvel: Avengers jak również Hulk, Iron Man, Thor a także inni , DC Comics: Batman, Superman, Wonder Woman a także inni , Overwatch , Dragonball Z, Władca Pierścieni

Do kupienia są również figurki Pop, które prezentują ważne osoby, np aktorów, piosenkarzy, wynalazców. Spersonalizowanych figurek doczekali się m.in. królowa Elżbieta II a ponadto książę Harry, Albert Einstein, Leonardo da Vinci, Alfred Hitchcock, Jaś Fasola.

 

Gdzie najlepiej kupować kolekcjonerskie figurki!?

 

Jeżeli chodzi o popularność figurek Funko Polska również posiada swoich kolekcjonerów, którzy bez przerwy poszerzają własne zbiory o kolejne egzemplarze. Na dzień dzisiejszy figurki Pop! dostępne są w wielu punktach. Jest możliwość kupić je w hurtowniach z zabawkami dla dzieci, sklepach z filmami, muzyką, grami komputerowymi. Największy wybór figurek czeka w internetowych sklepach a także na wielu aukcjach – tam możemy dostać niedostępne już modele. Średnia cena za figurkę kolekcjonerską firmy Funko Pop! to mniej więcej pięćdziesiąt pięć złotych, ale niektóre produkty z limitowanych edycji osiągają wartości od stu złotych do nawet ponad 300 zł. Ażeby zakupić je w niższej cenie, warto porównywać propozycje pomiędzy kilkoma sklepami a także czekać na zdarzające się promocje.

Related posts