Kierowanie Facebook stało się zawodem XIX w..

Kiedy Facebook zaczynał swoją przygodę, nikt z nas w najśmielszych snach nie mógł przewidzieć jego wielkiego sukcesu. Dla zwykłego internauty stał się doskonałym komunikatorem z najbliższymi i przyjaciółmi a dla zawodowych marketingowców podstawowym narzędziem pracy. Aktualnie bardzo dużo wydawnictw proponuje szkolenia z zakresu social media. Gdzie uczą się, że prawie każdy element komunikacji jest istotny oraz że w świecie internetu nie istnieje miejsce na komplikacje.

 

Prowadzenie Facebook okazuje się być zawodem XIX w.. Gdy się zastanowimy nieco szerzej nad hasłem social media, to w łatwy sposób dojdziemy do konkluzji, że to twór “społeczny”. Przynajmniej mający taką otoczkę. Dlatego też sprawa komunikacji marketingowej musiała przejść niemałe zmiany. Marki chcąc podtrzymać zaangażowanie swoich klientów, są zmuszone do ciekawych zagadek, głosowań, rankingów czy też wielu innych zabierających uwagę postów. Warto pamiętać, iż każda osoba mająca profil przykładowo na Fb, ma złudne przekonanie, iż to jest jego osobity obszar, w sieci internet. To bardzo złe wrażenie, niemniej jednak przymusza to przedsiębiorstwa, do prowadzenia bardziej osobliwej komunikacji. Wydawanie postów w social media powinno mieć charakter personalny. Każda firma musi mieć swojego ambasadora, który relacjonować będzie wydarzenie w firmie.

 

Pomysłowość i zaangażowanie nie może mieć granic. FB to miejsce gdzie każdy ciekawy pomysł na większą liczbę fanów oraz dzielenie się odczuciami może stać się viralowy. Zdjęcia powinny odbiegać od palety barw szablonu Facebooka. Dzięki temu nasze posty szybciej rzucą się innym w oczy podczas przeglądania tysięcy postów. Wszelkie zasięgi są realizowane przez algorytm, jaki z chęcią wynagradza obrazki, na których znajdują się uśmiechnięte osoby. Traktujmy media społecznościowe jak własną służbową sferę. Kontaktujmy się przez niego z innymi markami. Oznaczajmy, dzielmy się komunikatami a także sami dodawajmy komentarze. Tylko w taki sposób osiągniemy społeczny sukces w internecie.

Autr: szkolenia Chełm

Related posts