Nie każdy lubi podróżować daleko od domu.

Wielkimi krokami zbliża się gorący okres wakacji, dni coraz cieplejsze a także dłuższe. A co się z tym wiąże mamy coraz więcej wolnego czasu. Znakomita większość ludzi stara się planować swójurlop i myśli, gdzie można pojechać i coś zwiedzić. Niektórzy z nas wybierają standardowy środek lokomocji, to znaczy własny samochód, zaś inni samolot albo autobus. Każda forma transportu posiada swoje wady i zalety zaczynając od kosztów paliwa, zaś kończąc na cenach biletów.

Przeważnie wybieramy znane kierunki letnich wakacji, tj. Grecja, Hiszpania, Chorwacja a także Włochy. Piękne plaże, interesująca kultura i zabytki, ludzie czy też piękna pogodapogoda. Aczkolwiek nie każdy chce podróżować daleko od domu. Niektórzy preferują wakacje nad Bałtykiem, z górami lub pobliskimi jeziorami. Możliwe, że ceny urlopu od razu się zmniejszają, lecz nie za każdym razem jest to związane z gorszym standardem. Zazwyczaj zdarza się wręcz na odwrót. Trzeba tylko trochę poszperać!

Jeśli uwielbiamy podróżować po Polsce to bardzo ciekawym kierunkiem wycieczki okaże się Śląsk. Najpopularniejszym miastem w tym województwie, są z pewnością Katowice. Bardzo łatwo tutaj dojechać autem albo dolecieć samolotem, ale działa tutaj też wynajem busów Dąbrowa Górnicza. Ikoną Katowic jest spodek, najbardziej rozpoznawalny budynek w województwie śląskim, jeżeli nie w całej Polsce. Otwarcie konstrukcji było w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym pierwszym roku. Od tamtej chwili, co roku gości miliony ludzi. Przeprowadzane są wszelakiego rodzaju eventy e-sportowe, sportowe, spotkania biznesowe czy koncerty.

Warto wspomnieć, iż to właśnie w katowickim spodku odbywały się koncerty takich osób jak: Deep Purple, Pearl Jam, Jean Michael Jarre, Green Day, Mike Oldfield, Procol Harum. Natomiast w dwa tysiące siedemnastym roku w Spodku odbyła się największa e-sportowa impreza Intel Extreme Masters(IEM), która osiągnęła rekordową frekwencję stu siedemdziesięciu trzech tysięcy widzów. Jeśli jesteśmy już w zaskakujących Katowicach to nie można nie wspomnieć o rynku. To jeden z głównych placów Śródmieścia. Zabudowania przy placu były wznoszone od połowy dziewiętnastego wieku. W latach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej część tych kamienic wyburzono, aby zbudować na ich miejscu nowoczesne obiekty usługowe. Na dzień dzisiejszy również zobaczymy tutaj mnóstwo ławek, aby usiąść a także zrelaksować się jak i fontannę, która robi bajkową atmosferę. Powinniśmy również zwrócić uwagę na Katedrę Chrystusa Króla. Jest to budowla z I połowy XX wieku. Największa polska katedra, chociaż w początkowych planach miała mieć sporo wyższą wieżę, na co nie zgodziły się ówczesne władze. Na dzień obecny katedra znajduje się przy ulicy Wita Stwosza.

Interesującym miastem na Śląsku jest też Bytom. To miasto znajduje się między Chorzowem a Tarnowskimi Górami. Co zaskakujące Bytom, ma 2 rynki, a nie jak to zwykle bywa w miastach tylko 1. To najstarsza atrakcja dla turystów. W tym mieście jest również Park Miejski, która zachwyca odwiedzających swoim pięknym krajobrazem. Został założony na samym początku XIV wieku, a mówiąc dokładniej w tysiąc osiemset czterdziestym roku. Park na dzień dzisiejszy zajmuje powierzchnię 43 hektarów oraz przyciąga mnóstwo zwiedzających.