Nigdy nie wiadomo, co nam się przytrafi.

Dom opieki, dom seniora, lub dom pomocy społecznej to jednostka, która oferuje 24 godzinną opiekę ludziom jej wymagającym z powodu niepełnosprawności, wieku, choroby. Zdarza się niestety tak, że nawet pozornie młode osoby ulegają wyjątkowo poważnym wypadkom, po których stają się w dużym stopniu niepełnosprawne, a najbliższym tej osoby brak jest profesjonalnego wyposażenia albo kwalifikacji do tego, ażeby móc ciągle się nią zajmować. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy umieszczenie chorego w tego rodzaju ośrodku.

 

Podobna sytuacja dotyczy osób w podeszłym wieku, które uległy wylewowi lub zawałowi. Czasami choroba przebiega łagodnie a chory szybko wraca do zdrowia, a czasami po hospitalizacji wymaga opieki specjalistycznej, jakiej rodzina nie może zapewnić. W takiej sytuacji jedyne wyjście to umieszczenie chorego w Dom Opieki. W tego rodzaju placówce mają możliwość przebywać osoby zarówno młode i o wiele starsze. Bowiem nigdy nie wiemy, co nam się przytrafi oraz jakie będą konsekwencje tych wydarzeń. Z całą pewnością nikt nie chciałby być poważnie chory do końca życia, niemniej jednak na to nie zawsze mamy wpływ. Właśnie dlatego działają tego typu placówki, żeby bliska rodzina osoby, która nagle i możliwe, że nieodwracalnie zachorowała, miała zagwarantowaną opiekę, której nie można zapewnić własnymi siłami.

 

 

Takiego rodzaju decyzja jest z pewnością bardzo bolesna, bo wszakże ktoś bliski, z kimś mieszkaliśmy całe nasze życie, choruje na tyle poważnie, że my nie mamy ani odpowiednich kwalifikacji, ani odpowiedniego sprzętu do opieki nad tą osobą na poziomie jaki jest niezbędny. Zespół DPS-u na 100% zadba o tą osobę na najwyższym poziomie, bo takie jest jego przeznaczenie.

Related posts