Ochronę trzeba zagwarantować swojemu ciału nie tylko podczas letniej wycieczki.

Cera sucha to taki typ skóry, której kategorycznie brakuje nawilżenia. Powierzchni skóry suchej brakuje gładkości. Znacznie bliżej jej do nieregularnej i chropowatej skorupki, jaka jest bardzo nieprzyjemna w dotyku. Bardzo przesuszone części skóry mogą się też łuszczyć. Zazwyczaj mamy z tym do czynienia w okolicach skrzydełek nosa a ponadto na brodzie. Suchą cerę niezwykle łatwo można podrażnić, więc w jej przypadku zalecane jest korzystanie z delikatnych i badanych dermatologicznie preparatów pielęgnacyjnych.

 

Kosmetyki naturalne zalecane właśnie do pielęgnowania skóry suchej, wrażliwej a także delikatnej, z pewnością okażą się w takim przypadku idealnym rozwiązaniem. Powinniśmy poszukiwać ich jednakże w odpowiednich miejscach. Niektóre drogerie posiadają na pewno oddzielne działy z naturalnymi preparatami, jednakże dużo większą ich ilość mamy możliwość odszukać w internecie, punktach zielarskich oraz sklepach z produktami naturalnymi. Poszukując produktów do pielęgnacji skóry suchej, bez wątpienia trzeba czytać ich skład i zwracać na to baczną uwagę. Muszą być w nich zawarte składniki o działaniu zarówno nawilżającym a także natłuszczającym, jak i ochronnym.

 

Dobry środek do suchej skóry musi zabezpieczać ją przed niebezpiecznym wpływem promieni słonecznych, czyli musi mieć w sobie wysokie przeciwsłoneczne filtry. Wbrew temu co się mówi tego typu ochronę powinno się zagwarantować swojemu ciału nie tylko i wyłącznie w trakcie urlopu, bo pomimo tego, iż wiosną a także latem to słońce faktycznie najbardziej nam dokucza a także działa najsilniej, to jednakże nie można stwierdzić, iż cudem jesienią czy zimą słońce przestaje wpływać na naszą skórę. Nawet jeżeli nie odczuwamy tego na co dzieńpowinniśmy o tym wiedzieć. Zbyt duże opalanie naszej skóry może jej zaszkodzić. Szczególnie posiadaczki i właściciele cery suchej powinni codziennie używać preparatów z wysokim filtrem, jakie gwarantują prawidłową ochronę przed promieniami słonecznymi. Naturalne kosmetyki dla mężczyzn coraz częściej są wzbogacane tego typu związkami, ponieważ mężczyźni też przejmują się wszak swoim wyglądem i próbują go na bieżąco poprawiać. Obecne na rynku kosmetyki przeznaczone do suchej skóry powinny również ochraniać tę skórę przed różnymi innymi czynnikami, nie tylko tymi atmosferycznymi i nie tylko związanymi z promieniami słonecznymi.

 

Na skórę mocno suchą niedobrze działają także te substancje, jakie na co dzień występują w środowisku a także w powietrzu. Równie złym, a może trochę gorszym wpływem na naszą skórę wykazują się tzw. wolne rodniki. Trzeba się przed nimi rozsądnie chronić oraz w miarę możliwości ograniczać ich dostęp do skóry, w czym bardzo pomagają naturalne kosmetyki , które są wyposażone w związki antyoksydacyjne, tj. witamina E bądź witamina A i witamina C jak również cynk bądź selen.

 

Zimą należy również w dodatku natłuszczać naszą skórę, aby w ten sposób jeszcze mocniej ją chronić. Dzięki tym działaniom nie będzie ona tak podatna na niszczące oddziaływanie silnego wiatru czy mrozu.

Related posts