Oświetlenie lokalu od jakiegoś czasu nie pełni już tylko roli użytkowych.

Oświetlenie lokalu od jakiegoś czasu nie pełni już tylko roli użytkowych.

Światło domu od dosyć dawna nie pełni już jedynie funkcji użytkowych. Na pewno tych ani jedna osoba nie kwetsionuje, ale należy powiedzieć, że obok zastosowania praktycznego, światło danych pomieszczeń spełnia także funkcje dekoracyjne.

Pocznijmy od momentu, w którym właściwie startuje swój poranek, czyli od łazienki. Gdyż nasze soczewki po nocy nie są nadal dostosowane do ostrego oświetlenia, bazowe światło musi być stonowane. Światło ubikacji musi nas przede wszystkim łagodnie cucić do działania. Wyśmienicie także, kiedy obok bazowego ośrodka światła w łazience znajduje się źródło miejscowe. Obowiązkowo powinno ono być połączone z lustrem, ażeby ranny makeup czy drobne zabiegi higieniczne mamy możliwość było zrobić dobrze.

Inaczej niż w ubikacji ma ukazywać się oświetlenie salonu. Bo główny pokój jest pokojem relaksu i rekreacji, istotne jest nie tylko, aby światło było tu ciepłe i z możliwością regulowania natężenia. Równie bardzo ważna jest także aura, która powinna nadać wnętrzu oryginalny nastrój. Z pewnością funkcję takiej błony pełni przede wszystkim kinkiet. W salonie gra on niesłychanie bardzo ważną rolę upiększającą. I to nie tylko wtedy, kiedy  światło jest zapalone. Też w ciągu dnia jest on fragmentem decydującym o akcencie walorowym wnętrza. Dzięki temu też jego dobór ma być za każdym razem perfekcyjnie określony.

Oświetlenie, które jeszcze ostatnio było tylko ułatwieniem w naszym życiu, obecnie jest także ingredientem stanowiącym o tym, jaki w wnętrzu jest klimat.

Autor : żyrandole

Related posts