Planowanie sobie każdego dnia na papierze często wydaje się średnio ciekawym pomysłem…

Rok akademicki – jak zaplanować sobie czas

Niemalże każdy student miał sytuacje, gdy brakowało mu wystarczającej ilości czasu, a zaliczenia zbliżały się wielkimi krokami. Niestety bardzo wielu studentów cierpi na prokrastynację i niespecjalnie wiedzą co z tym zrobić aby się tego pozbyć. Na całe szczęście istnieje ciekawe rozwiązanie, jest ono bardzo proste, ale mało kto posiada chęci z takiego rozwiązania korzystać. Mowa tutaj o rzeczy zwanej planner.

Akademicki planner 2020/21

Planowanie sobie konkretnego dnia na papierze wydawać się może mało ciekawym rozwiązaniem, wizja przesiadywania przed jakimś zeszytem zdaje się zdecydowanie bardziej przeszkadzać w atrakcyjnym spędzaniu czasu, niżeli pomagać. Natomiast wielu uczniów i studentów traci ogromną liczbę swojego czasu na organizowanie na bieżąco tego co mają robić, poprzez co zaczynają się miotać w trakcie pracy a także tracą niepotrzebnie czas na próbę ogarnięcia całości. Wystarczy jednak przeznaczyć piętnaście min codziennie na to, żeby zaplanować sobie w swoim plannerze swój dzień, spowoduje to, że z pewnością o niczym nie zapomnimy i będziemy dokładnie od razu wiedzieć co powinniśmy robić w danym momencie.

Użyteczność plannerów      

Nie każdy z nas o tym wie, ale większość wielkich ludzi od dawna korzystała właśnie z takiej techniki. Warto tu wymienić na przykład Immanuela Kanta, który (jak mówi żart) miał tak dobrze rozplanowany swój dzień, że ludzie z sąsiedztwa regulowali swoje zegarki w zależności od tego, gdy wychodził na spacer do pobliskiego parku. Aczkolwiek prawdą jest, iż Immanuel Kant miał dokładnie zaplanowany dzień a także zapisany dokładny jego przebieg w swoim dzienniczku, który był po prostu jak planner. Używając tej metody gospodarowania czasem, będziemy mogli być w 100% pewni, że obudzimy się ze zdanymi egzaminami oraz sporą ilością wolnego czasu.

Related posts