Projektant konstrukcji powinien posiadać odpowiednie kompetencje.

Jak zapewne w każdej branży, tak też w budowlance funkcjonują firmy, których określone specjalizacje są do siebie wyjątkowo podobne. Przykładem mogą być biura projektowe i biura konstrukcyjne. Przez wiele osób biura projektowe kojarzone są poprawnie – w charakterze zespołu architektów wykonujących projekty obiektów.

 

Znacznie więcej niepewności budzą biura konstrukcyjne. Czym zatem jest biuro konstrukcyjne? Jego fachowcy – to przede wszystkim inżynierowie- rozpoczynają swoją pracę w chwili stawiania obiektu. Początkowo dokonują wielu ważnych obliczeń oraz szczegółowych analiz możliwych rozwiązań po to, aby obiekt zbudowany był z odpowiednich surowców, lecz także spełniał odpowiednie wymagania bezpieczeństwa. Inżynierowie wybierają fundamenty nośne by zapewnić wytrzymałość danej budowli.

 

Fachowcy pracujący w biurze konstrukcyjnym są więc realizatorami szkicu, który następnie wcielany jest w życie. Każdy projektant konstrukcji powinien mieć odpowiednie kompetencje. Są to m.in.: – znajomość programów do projektowania- biegłość w wykonywaniu obliczeń wytrzymałościowych; – tworzenie technicznych rysunków; – biegła praca na komputerze. Zatrudnienie w biurze konstrukcyjnym jest związane z pracą przed komputerem. Wiąże się z tym praca nad programami komputerowymi, ciągła współpraca z biurami architektonicznymi i stały kontakt z klientem. Pracownik biura konstrukcyjnego dba także o regularne sprawdzanie powstałych budynków i zadbanie o to, aby konstrukcja nie zawiodła w trakcie użytkowania.

Related posts