Siedziby główne spółek kurierskich znajdują się na obrzeżach miast.

W teraźniejszych czasach bardzo dużą liczbę przesyłek nadaje się kurierem. Z tej m.in. przyczyny jak otworzyć punkt kurierski. To miejsce, do którego nabywcy mają okazję przynosić przesyłki do wysłania przez wybraną przez siebie firmę kurierską a także bardzo dobry metodę na biznes. Pewna suma od każdej wysłanej przesyłki jest dochodem osoby prowadzącej punkt kurierski. W miesiącu dochód gotówki ma możliwość wynieść nawet kilka tysięcy pln. Jak otworzyć taki punkt? Nie ma co otwierać takiego punktu samodzielnie.

Problemem może okazać się już zawarcie wszelkich umów z firmami kurierskimi, bowiem nie każda taka firma postanawia podpisać umowę z takim przedsiębiorcą. O wiele lepszym rozwiązaniem jest punkt kurierski franczyza. Jest to związane z o wiele niższymi cenami. Podpisując umowę franczyzową i płacąc pewną sumę możemy mieć gwarancję, że wszystko co potrzebne do otwarcia punktu będziemy mieć zapewnione. Franczyzodawca zapewni adekwatny wygląd naszego lokalu, zatroszczy się o wszelkie działania reklamowe i – co bardzo istotne – zagwarantuje możliwość wysyłania paczek za pośrednictwem każdej obecnej na rynku firmy kurierskiej. Dochód pieniężny ma możliwość być zaskakująco wysoki Dochody z otwarcia punktu kurierskiego franczyza mogą być naprawdę wysokie i nie ma znaczenia lokalizacja punktu kurierskiego. Zlecenie odbioru przesyłki bezpośrednio od nadawcy zawsze wiąże się z kosztami, więc nadawca płaci trochę więcej. Siedziby główne działalności kurierskich z reguły zlokalizowane są na obrzeżach miast, niekiedy w odległych aglomeracjach.

Dostarczenie paczki do tego miejsca często się nam nie opłaca, wiąże się z kosztami oraz stratą czasu. Osoby chcące wysłać paczkę bardzo chętnie przyniosą ją do pobliskiego punktu kurierskiego. Paczki spółką kurierską wysyłają także różni przedsiębiorcy. Czasem posyłają w ten sposób nawet po kilkadziesiąt paczek jednego dnia. Nawet parę zł zarobku od jednej paczki będzie miało przełożenie na wysokie przychody oraz duże profity dla punktu kurierskiego.