Ważne jest aby rury przewodzące miały izolacje przemysłowe wykonane z wełny sztucznej.

Izolacje dla rur są bardzo często używane w ogrzewaniu i budownictwie. Dzieje się tak z dwóch zasadniczych powodów. Po pierwsze izolacje mają za zadanie chronić płynącą poprzez układ grzewczy parę wodną oraz ciepłą wodę przed utratą cennej energii. Po drugie ich dodatkowym zadaniem jest izolacja przez zmiennymi warunkami atmosferycznymi występującymi rur zwłaszcza, jeżeli te rury położone są na otwartej przestrzeni i są wystawione na często zmieniające się warunki atmosferyczne.

Ten ostatni kłopot występuje wówczas, w momencie gdy konieczne jest transportowanie energii cieplnej wyprodukowanej przez ciepłownię albo elektrownię. Wyprodukowana energia cieplna jest dostarczana za pomocą systemu rurociągów do zabudowań w okolicy. Podczas transportu jest narażona na ogromne straty. Ważne jest zatem, by te rury miały na całej długości izolacje rurociągów wykonane ze sztucznej wełny, inaczej włókna szklanego lub mineralnego. Dzięki posiadanym cechom wełny są bardzo odporne na wysokie temperatury a także pozwalają na niezwykle skuteczną izolację rur od ziemi.

Izolacje termiczne muszą być używane także w budownictwie prywatnym. Funkcjonowanie systemu grzewczego w naszym domu, nie ma znaczenia czy opartego na pracy kotła gazowego lub węglowego, czy korzystającego z usług miejskiej ciepłowni pod żadnym pozorem nie może generować strat oraz marnotrawstwa ciepła. Dobrze wykonana izolacja, która polega na pokryciu wszystkich części rur transportujących wodę tworzona jest bardzo często z polietylenowej pianki najwyższej jakości.

Related posts