Wszystkie części potrzebne do montażu odpływu liniowego są opracowane ze stali nierdzewnej.

Teraz w trakcie remontu albo aranżowania łazienki na pewno warto podłączyć odwodnienie szczelinowe, mówiąc inaczej odpływ liniowy. Nie jest to nic innego jak specjalna rynienka montowana pod prysznicem, która odpowiada za odpływanie wody do kanalizacji. Przy tym montażu przeważnie wybiera się kafelkowe podłoże.

 

Za sprawą grawitacyjnemu odbiorowi wody nie tylko pod prysznicem, niemniej jednak także w zjazdach do piwnicy, garażach i basenach. Odprowadzenie zużytej wody zachodzi pod listwą przez specjalny syfon. Przeważnie takie tunelowe odwodnienie zwane jest nie inaczej jak odpływową listwą, bo pod takową listwą znajduje się naturalny albo wąski, wybudowany tunel, który odprowadza wodę do syfonu, a następnie do kanalizacji. Montaż takowych odpływów liniowych jest dopuszczalny w każdym dowolnym miejscu podłogi, czy to łazienki (jako armatura łazienkowa), podłoża w garażu czy w publicznych miejscach, jak baseny oraz prysznice w pływalniach. Często używane takie odwodnienie jest instalowane w kabinach prysznicowych, ażeby ułatwić użytkowanie poprzez jednostki niepełnosprawne, będące na wózku inwalidzkim lub wymagające siadania, wówczas nie potrzeba żadnych standardowych brodzików bądź krawędzi.

 

Wszystkie elementy przydatne do montażu takiego odpływu są zrobione ze stali nierdzewnej, to chroni przed korozją i zapewnia nieustająco piękny wystrój. Listwę zazwyczaj wąską oraz podłużną można przykryć kafelkami albo zdecydować się na listwę metalową z ozdobnymi detalami. Ogromny wybór listw odwodnienia pozwala zachować oryginalny design toalety a także dopasować do wyglądu łazienki, czy garażu.

Related posts