Wykorzystując dzisiejszą rozwiniętą technologię powstają videoblogi.

Czym właściwie jest blog? Blog to forma witryny www zawierającej posty, przypomina elektroniczną wersję pamiętnika. Całość blogów nazywamy blogosferą. Często blogi stanowią krótkie lub trochę dłuższe wpisy (pisemna forma).

 

W oparciu o współczesną rozwiniętą sferę technologii pojawiają się też videoblogi, inaczej bardzo krótkie filmiki, które relacjonują życie videoblogera. Ta forma opowiadania o swoim życiu zyskuje coraz większą popularność w internecie, bo wielu z naschce obejrzeć filmik niż przeczytać. Jak wiadomo zdecydowana większość z pośród nas jest wzrokowcami, zatem krótki film z ciekawego miejsca o wiele dłużej zapadnie nam w pamięci niżeli wpis o nim. Jakie blogi warto przeczytać? Najczęściej wybieramy dzieła blogerów, jacy poruszają bliskie nam tematy lub te, jakimi się interesujemy. Istnieje kilka typów blogów np wielotematyczny, czyli tzn. blog  o wszystkim – http://www.borexpo.pl/, jaki porusza wiele przeróżnych tematów. Najczęściej autorzy takowych blogów relacjonują swoje życie oraz to co interesującego w ostatnim czasie się im przydarzyło, coś czym trzeba podzielić się i pochwalić innym ludziom. W obecnych czasach dużą renomą cieszą się blogi o podróżach oraz urodzie.

 

Będziemy mogli na nich odszukać porady jak należy zadbać o włosy, skórę czy paznokcie, w jaki sposób pozbyć się pomarańczowej skórki, lecz to że blogerzy zamieszczając na własnym blogu relacje z odbytej wycieczki samoczynnie powoduje, że chcemy sami udać się w takie piękne miejsca. Zazwyczaj to na blogach podróżniczych będziemy mogli znaleźć interesujące propozycje na wakacyjnywypad czy też majówkę. Blogi czasem mogą zastąpić nam wizytę u lekarza. Istnieją strony, na których profesjonaliści dzielą się własnymi radami z innymi zupełnie bezpłatnie. Mamy możliwość wysłać zapytanie a na pewno ktoś z pośród nich odpowie wam. De fakto aktualnie chyba nie ma dziedziny, na której temat nie istniałby jakiś blog. Oczywiście poniektórzy blogerzy są na tyle popularni, iż uzupełnienie takiej strony pochłania im cały czas a w bardzo wielu przypadkach nawet jest ich źródłem przychodów. Ze względu na to, iż taki blog niezwykle łatwo jest założyć trudno jest nam się “przebić”, dotrzeć do większej ilości osób.

Related posts