Zakup lokalu musi być zawsze dobrze przemyślany

Kupienie miejsca, gdzie będziemy mieszkać, jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie będziemy musieli podjąć. Czasy w których żyjemy się zmieniły dlatego nie jest to już jeden wybór do końca życia, jeżeli coś nam się nie do końca spodoba, zawsze możemy rozważyć przeprowadzkę, czasem przeprowadzka jest niestety znacznie bardziej kłopotliwa niżeli pierwszy zakup, w szczególności jeśli dana nieruchomość obarczona jest hipoteką. Dlatego też kupienie mieszkania czy jednorodzinnego domu powinien być zawsze dobrze przemyślany. Nie powinien być spowodowany impulsem. W zależności od wymagań klientów rynek wychodzi nam naprzeciw z wachlarzem różnorodnych budynków mieszklanych: domy wielorodzinne, wolnostojące, szeregówki, bliźniaki.

Gdzie nabyć dom?

Nasza decyzja zależy od wielu czynników, a na nie składają się liczebność rodziny, nasze prywatne potrzeby, to czy będziemy zamieszkać w środku miasta, czy też naszym wielkim pragnieniem jest cisza i spokój. Jednakże najbardziej wpływowymskładnikiem podczas wyboru przyszłego miejsca zamieszkania jest na pewno zasobność naszego portfela. Niestety wielu ludzi, szczególnie młodych, którzy dopiero zaczynają żyć na własny rachunek często nie stać na zakup mieszkania za gotówkę. Z tego też powodu młodzi ludzie częściej biorą kredyt. Jeśli podejmiemy decyzje o kupnie mieszkania, którego cena nie jest bardzo duża (przetargi komornicze, spółdzielcze, lokale mieszkalne do remontu) kredyt na mieszkanie, który będziemy brać może być kredytem gotówkowym. Jednak w tej sytuacji należy zdawać sobie sprawę, iż kwota tego zobowiązania nie jest zbyt duża oraz że wystarczy najprawdopodobniej tylko na zakup lokalu. Zaś mieszkanie to nie tylko i wyłącznie puste ściany, należy je jeszcze za coś wyposażyć przynajmniej w podstawowe, najpotrzebniejsze rzeczy. Z drugiej strony nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłych zdarzeń, a kredyt gotówkowy uzyskamy na góra osiem lat. To znacznie bezpieczniejsza możliwość niż zobowiązanie na lat np. trzydzieści. Koszty apartamentów lub domów niestety nie sa niskie tak jak ceny mieszkań w domach wielorodzinnych czy blokach z dużej płyty, w związku z tym tutaj jedyną i najlepszą opcją jest https://capiterum.com/kredyt-hipoteczny.

Kredyt na miueszkanie

Przeważnie takie zobowiązanie zaciągane jest nie tylko i wyłącznie na wiele lat, lecz przede wszystkim, dopóki kredyt nie zostanie spłacony, dana nieruchomość jest własnością banku. Z tego tez powodu branie kredytu hipotecznego powinno być naprawdę dokładnie przemyślane. Z drugiej jednak strony spłata tego kredytu rozciągnięta na lata sprawia, że raty nie są bardzo duże. Koszt takiej raty po dodaniu czynszu możemy śmiało przyrównać do opłaty za wynajem, a przecież jesteśmy na swoim, co bez wątpienia jest dużym plusem sytuacji! Aby dostać taki kredyt, zazwyczaj wymagane jest minimum dziesięć procent własnego wkładu.

 

Jednakże nad kredytem hipotecznym należy się dobrze zastanowić, choćby z tego względu, iż kwota jaką mamy możliwość pożyczyć od banku jest większa aniżeli przy kredycie gotówkowym, co umożliwi nam nie tylko zakup danej nieruchomości ale też bez przeszkód pozwoli nam ją wyremontować, czy właściwie wyposażyć.

Related posts