Zęby są definicją urody oraz zdrowia

Zęby są definicją urody oraz zdrowia
Śnieżnobiałe, zdrowe zęby były definicją urody oraz zdrowia od zarania dziejów. Dawniej potrafili się nimi pochwalić tylko nieliczni. Co więcej znana z cudnego wyglądu cesarzowa Sisi wstydziła się własnego, rzekomo nie bardzo olśniewającego, uśmiechu. Na szczęście współczesna stomatologia daje szansę na wspaniałe uzębienie praktycznie nam wszystkim…
Jak dbać o nasze zęby codziennie?
Wiele osób nie wie, jak istotna jest zdrowa i właściwa dieta. Musimy dopilnować tego, aby spożyć stosowną ilość wapnia. Niestety najświeższe badania głoszą, iż Polacy zjadają codziennie stanowczo za mało wapnia wraz z pożywieniem, więc niezbędne jest przyjmowanie właściwych suplementów diety.
Niezwykle często posiadamy również niewłaściwe sposoby na pielęgnację…  Chociażby małe dzieci dobrze wiedzą, że ząbki powinno się myć systematycznie. Każde zaniedbania w tej sferze doprowadzają do bardzo dużych problemów z zębami i buzią.
Fachowcy polecają mycie zębów 3 razy na dzień. Po głównych posiłkach, to znaczy po śniadaniu, obiedzie oraz kolacji. Jednak nie powinno się szczotkować zębów od razu po posiłku.
Szczotkując zęby zaraz po jedzeniu możemy sobie bardzo zaszkodzić, zetrzeć szkliwo, które w następstwie działania kwasów wydzielających się w trakcie jedzenia robi się miększe. Najkorzystniej poczekać od trzydziestu minut do sześćdziesięciu. Przez to kwasy w ustach zostaną zneutralizowane, natomiast zęby mają czas na ponowną mineralizację.
Bardzo ważny jest też wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów.  Nie może być ona za bardzo twarda. Zęby myjmy okrężnymi, spokojnymi ruchami. Dzięki temu precyzyjnie umyjemy zęby, a przy tym nie poranimy dziąseł. Po każdym posiłku używajmy dentystycznej nici. Dzięki temu pozbędziemy się resztek jedzenia, które tkwią w miejscach między zębowych.
Kontrola i leczenie
Wielce ważne są również systematyczne kontrole w gabinecie dentystycznym. Zjawiajmy się tam co najmniej raz na 6 miesięcy. Dzięki temu w wypadku potrzeby, stomatolog bardzo szybko zdoła wykonać stosowne leczenie. Natomiast my uciekniemy od niechcianych kłopotów, np. kanałowego leczenia, które nie wydaje się być zbyt przyjemne dla pacjenta oraz niestety tanie…
Śnieżnobiałe zęby na wyciągnięcie naszej ręki
Współczesna stomatologia estetyczna daje nam duże możliwości. Bez problemu możemy rozjaśnić nasze zęby, lecz należy pamiętać, żeby uczynić to bezpieczną metodą, najlepiej pod okiem specjalisty, a nie sposobami domowymi. Te ostatnie są w stanie bardziej nam zaszkodzić niż wspomóc, na przykład mogą uszkodzić szkliwo.
Nazbyt częste wybielanie jest wstanie być powodem nadwrażliwości zębów. Dlatego przed każdym zabiegiem wskazane jest skonsultować się z poleconym oraz zaufanym stomatologiem. On najlepiej doradzi nam, których zabiegów możemy się podjąć.

Reasumując ślicznymi zębami jest wstanie radować się każdy z nas. Wystarczy tylko dokładna pielęgnacja oraz profilaktyka.

Źródło: licówki Gliwice