Najwięcej informacji znajdziemy na stronach internetowych i w przewodnikach.

Najwięcej informacji znajdziemy na stronach internetowych i w przewodnikach.

Planując wakacje, odwiedzanie nowego miejsca trzeba być do tego przygotowanym. Najwięcej ciekawostek znajdziemy na stronach internetowych i w przewodnikach.

Wybierając się do Portugalii mieliśmy w kieszeni przewodnik po Portugalii, który cały czas nam towarzyszył. Nieustannie odkrywaliśmy nowe skarby tego wspaniałego państwa. Samodzielnie, bez nadzoru przewodnika trzeba było radzić sobie w inny sposób, żeby nie pominąć tego, co jest najlepsze i czego zwyczajnie pominąć nie wolno. Człowiek oprowadzający nas po Portugalii skierował nas w te zakątki, które trzeba zobaczyć, poznaliśmy ich pochodzenie, opowieści o nich, legendy. Przebywając w Portugalii nie wolno nie odwiedzić Lizbony. Mężczyzna, który nas oprowadzał po Lizbonie podpowiedział nam, iż idealny okres na zwiedzanie tego wspaniałego, unikalnego miejsca to trzy dni. I tak dokonaliśmy. Zdecydowaliśmy się pospacerować po Lizbonie. Trzy dni wędrówki, oglądania, podziwiania. Organizator przewodniczący po Lizbonie przekazał nam wytyczne, co musimy oglądnąć, czego nie możemy przegapić. I było pięknie. Męcząco, ale przepięknie.

Lizbona przechadzką to spory wyczyn, na pewno nie może być to doskonały pomysł na wczasy z dziećmi.

Należy mieć wprawę. Lecz naprawdę było warto. Przewodnik po Portugalii mówił nam o miejscowościach znajdujących się u podnóży Lizbony. Mając parę dni w zapasie zdecydowaliśmy się zobaczyć Sintry i Cascais. To najwspanialsze miejsca.

Piękne, egzotyczne, całe uroku. Są to zakątki, które z pewnością jeszcze planuję zobaczyć. Nie da się o nich nie pamiętać. Nie wiem, czy po cichutku nie wyznam, że spodobały mi się bardziej niż stolica Portugalii.

Zobacz: przewodnik Lizbona

Related posts