Ma pozytywne działanie na owłosienie oraz skórę na głowie.

Do tej chwili powszechnie oleje były wykorzystywane przede wszystkim w gotowaniu. Ale obecnie coraz bardziej ceniony staje się ich dobry sposób oddziaływania na organizm, dlatego oleje posiadają duże zastosowanie w kosmetyce.
Jednak, żeby przetestować ich pozytywny wpływ na Twoje ciało, albo owłosienie nie ma potrzeby żeby korzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki.
Dziś wyszukać je da się w asortymencie dużej ilości sklepików z naturalnymi kosmetykami.
Dobór olejów bywa naprawdę wielki, dlatego przy wyborze tego przeznaczonego dla nas, należy pomyśleć, jaki rezultat chcemy uzyskać po uprzednim jego zastosowaniu oraz dostosować do tego konkretne właściwości oleju.

Niektórym z nadzwyczaj polecanych oraz wielokrotnie kupowanych jest olej marula. Olej ten jest wytłaczany na zimno z pestek owoców drzew marula oraz ma tłustą, rzadką konsystencję a również delikatny zapach.
Posiada niezwykle duże zastosowanie, a przez to jest skuteczny w każdej sytuacji. Trzeba poznać, jakiego typu ma olej marula cechy.
Posiada korzystne oddziaływanie na owłosienie i skórę głowy. Systematycznie wykorzystywany, pomaga uporać się z dolegliwościami takimi jak np. suchość skalpu, lub łupież.
A włosy dostaną przez to gładkości, blasku i połysku oraz będą mniej wypadały.
Głównie jednak jest przydatny w pielęgnacji twarzy. Skuteczny jest przy pielęgnacji skóry odwodnionej, podrażnionej i suchej.
Skuteczny jest głownie w problemach ze zmarszczoną skórą, ale także z pryszczami. Kwasy tłuszczowe pomogą utrzymywać odpowiednie nawilżenie cery, natomiast witamina C zniweluje i łagodzi stany zapalne. Dzięki swojej niesamowicie lekkiej konsystencji szybko wchłania się i nie zapycha porów.

Sponsor artykułu: płukanka z kawy