Za duża porcja fluidu.

Za duża porcja fluidu.

Należycie zrobiony makijaż, który podkreśla urodę to niewątpliwie sztuka. Wiele kobiet ma skłonność do zdecydowanej przesady oraz popełniania wszelkich błędów które mają negatywny wpływ na końcowy efekt.
Z pewnością do takich najczęstszych należy wykorzystywanie ciemnego bądź za jasnego fluidu, który bardzo odznacza się od kolorytu skóry i niestety daje karykaturalny efekt. Następnym takim błędem jest niedokładne rozłożenie podkładu, co sprawia, że robią się straszne plamy o niejednolitym zabarwieniu. Bardzo duża dawka podkładu i pudru sprawia, że wykonany makijaż niestety przypomina straszną maskę. Makijaż może nam zniszczyć źle dobrany róż do typu urody a także kolorytu cery, a także używanie go w złych miejscach na buzi albo w zbyt dużej ilości.
Duże znaczenie bez wątpienia ma także umiejętność zrobienia make upu oczu. Niewłaściwe użytkowanie tuszu do rzęs często powoduje, że są one strasznie posklejane, gromadzą się na nich grudki lub tusz odbija się nam na naszej górnej powiece zanim całkiem zaschnie. Strasznie częstym błędem jest aplikacja dużej ilości cieni na powieki. Powoduje to, że bardzo szybko zaczynają się warzyć i wyglądają niezbyt estetycznie. Zazwyczaj ma to miejsce w sytuacji cieni do powiek o słabej jakości.
Makijaż ust też przysparza niektórym kobietom ogrom kłopotów. Źle zaaplikowana pomadka czy błyszczyk sprawia, że kontur ust wygląda jakby był rozmyty, natomiast aplikowanie zbyt ciemnej pomadki daje nam wyzywający efekt.

Autor: make-up Ciechanów

Related posts