Peptydy to białka posiadające różnego typu aminokwasy w własnym łańcuchu chemicznym.

Peptydy otrzymują jeszcze wyższą popularność. Stosują je najczęściej osoby aktywne fizycznie (uprawiające sporty). Są również składnikiem sporej ilości kosmetyków, np. kremów oraz preparatów używanych zwłaszcza w zabiegach estetycznych. Peptydy to proteiny zawierające różnego typu aminokwasy w swoim łańcuchu chemicznym. W rozróżnieniu od sposobu sekwencji tychże aminokwasów peptydy umieją spełniać różne działania.

Istnieje więc wiele typów peptydów, a każdy z nich odnajdzie inne zastosowanie. Dobrze dobierać oryginalne peptydy, co niekoniecznie oznacza że będą to tanie peptydy.

Lista korzyści zdrowotnych, jakie daje używanie peptydów:

1. spóźniają przebieg zestarzenia się skóry, gdyż pobudzają jej komórki w celu wytwarzania kolagenu; u osób po 35 roku życia ilość kolagenu staje się mniejsza – z wiekiem nie tylko produkcji nie ulega nowy kolagen, ale także degradacji ulegają włókna uprzednio istniejącego kolagenu; w konsekwencji peptydy:

* zmniejszają obecność zmarszczek;

* ujędrniają cerę, polepszają ją i poprawiają poziom jej nawilżenia i natłuszczenia;

*chronią przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słońca;

2. przyspieszają wzrost włosów, przez co są gęstsze; poprawiają także ich kondycję i je wzmacniają – włosy stają się mniej podatne na uszkodzenia;

3. pozytywnie wpływają na zdrowie paznokci – zmniejszają ich łamliwość i ograniczają rozdwajanie się;

4. umacniają mięśnie;

5. pobudzają spalanie tkanki tłuszczowej;

6. regenerują tkanki;

7. redukują poziom stanów zapalnych.

Przy selekcji peptydów potrzeba kierować się przede wszystkim ich typem i przeznaczeniem – poszczególne proteiny będą właściwe przy bardzo różnorodnych problemach.

Zobacz: oryginalne peptydy