Kotyliony to emblematy, które sporo osób z okazji różnych ważnych okazji dla naszego narodu, przypina sobie do marynarki czy też innej części garderoby. Mają one podkreślać, że dbamy o historię naszego narodu i akceptujemy jego dziedzictwo. Historia Polski nie zawsze bywa kolorowa, jednak jest to duma i warto pamiętać zarówno o tych pięknych, jak i trudniejszych momentach z kart naszej historii. Okazuje się, że kotylion można zrobić na własną rękę – jak tego dokonać? Aby się dowiedzieć więcej szczegółów, zachęcamy do lektury naszego tekstu.

Co będzie potrzebne do zrobienia kotylionu?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, można zrobić kotylion na własną rękę. Mniej wytrwałych oraz uzdolnionych w pracach manualnych, zapraszamy na okolicznosciowe.com.pl, żeby tam go zakupić. Aby jednak zdecydować się na zrobienie go poprzez własny wkład, należy mieć przygotowane:

  • 12 białych pasków o wymiarach 1 cm x 5 cm
  • 12 czerwonych pasków o wymiarach 1,2 cm x 7 cm
  • 2 białe koła o średnicy 3,5 cm
  • 1 biały i 1 czerwony pasek o wymiarach 1 cm x 8 cm
  • taśma dwustronna
  • klej w sztyfcie

Nie ukrywamy, że do wykonania kotyliona należy mieć sporo cierpliwości, ale i również talentu plastycznego, bo nie jest to takie proste. Gwarantujemy jednak, że stworzenie go od A do Z da dużo frajdy i sprawi, że poczujemy się lepiej. Dodatkowo będzie to nasz kotylion, który będzie dla nas wyjątkowy i nigdzie takiego nie będzie można kupić. Nie można zapomnieć, że takie kotyliony można robić całymi rodzinami i tym samym stanie się to formą integracji, ale też dbanie o wartości patriotyczne.

Jak stworzyć kotylion? Podpowiadamy!

Jeżeli mamy wszelkie wyżej wymienione elementy, to nie pozostaje nam nic innego, jak rozpocząć tworzenie naszego dzieła. W pierwszej kolejności należy wziąć dwa dłuższe paski i posmarować je klejem, łączymy je, ale nie składamy. Następnym krokiem będzie przyklejenie krótkich białych pasków do jednego z nich, ale trzeba pamiętać o tym, by wystawały na mniej więcej 1,5 cm poza kołem. Jeżeli mamy pierwsze 2 kroki za sobą, to dalej doklejamy czerwone paski i łączymy w taki sposób, by wystawały około 2,5 cm poza obręb koła i znajdowały się pomiędzy białymi.

Drugie koło również smarujemy klejem i przyczepiamy je do czerwonych pasków, a na końcach białego i czerwonego paska wycinamy małe trójkąty. Tutaj trzeba pamiętać o tym, aby drugi koniec paska również posmarować klejem i przykleić je z tyłu kotyliona. Następnie odcinamy mały prostokąt i przyklejamy go z tyłu kotyliona i gotowe! 

Oczywiście, to nie jedyny sposób przygotowania kotyliona, ponieważ jest ich wiele. Jeżeli nasza propozycja nie przypadła wam do gustu, to warto zapoznać się z innymi; warto również zdecydować się na zakup gotowego z okolicznosciowe.com.pl. Należy również pamiętać, że kotylion musi mieć średnicę od 4 do 6 cm i jego wygląd ma odwzorowywać godło Królestwa Polskiego, czyli białego orła na czerwonym tle.