Listwy przysufitowe są sprytnym rozwiązaniem, gdy chcemy ukryć połączenie między ścianą, a sufitem. Dzięki temu sufit staje się bardziej atrakcyjny. Jednym z najczęstszych wyborów jest listwa sufitowa poliuretanowa, drewniana bądź plastikowa. Co warto wiedzieć o listwach i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Rodzaje listew przysufitowych

Listwy sufitowe możemy podzielić na dwa podstawowe rodzaje: 

  • Drewniane– po dziś dzień są bardzo częstym wyborem. Są one używane od bardzo dawna jednak nie tracą one swojej popularności. Mogą być one wykonane z masywu drzewa drogich gatunków. Listwy drewniane mogą być wykorzystywane w konkretnych warunkach. Niezbędne są idealnie wypoziomowane ściany. Należy także pamiętać, że listwy z drewna są znacznie cięższe od innych. Listwy na suficie muszą być przymocowane przy wykorzystaniu śrub lub innych elementów. Z pewnością nie sprawdzi się klej.
  • Poliuretanowe– to zdecydowanie nowszy, a jednocześnie tańszy wybór. Nowoczesna technologia pozwala nadać dowolnego kształtu. Listwy poliuretanowe to świetne rozwiązanie w domach prywatnych. Są one łatwe w obróbce oraz istnieje możliwość ich malowania. 

Ciekawym rozwiązaniem są także listwy przysufitowe LED, które będą stanowić piękne ozdobienie dla przestrzeni, maskując przy tym wszelkie niedoskonałości. Modele te możemy znaleźć w sieci m.in. tu styroplast.pl/nasza-oferta/listwy-wewnetrzne/listwy-led-oswietlajace-sufit/

Jakie listwy przysufitowe warto brać pod uwagę?

Wybór odpowiedniej listwy w dużej mierze opiera się na doborze odpowiedniego materiału. W tym przypadku sprawa jest prosta. Listew drewnianych można użyć w przypadku, gdy mamy idealnie proste ściany. Jednakże sam koszt zakupu i montażu jest dość wysoki. Naturalnie, jeśli chcemy nieco zaoszczędzić, można wybrać modele z tańszego drewna.

Znacznie bezpieczniejszym wyborem będą listwy poliuretanowe. Można je samodzielnie zamontować bez większego problemu, zachowując przy tym dokładność. Cena listew jest stosunkowo niska. 

Kolejnym z aspektów jest szerokość listew, która to zależna jest od wysokości sufitu. Im jest on wyższy, tym listwa przysufitowa musi być szersza. Dla wysokości 2,75- 3 m optymalne będą modele 45 mm. 

Istotne wskazówki dla osób, które wybierają listwy przysufitowe

Reasumując, listwy przysufitowe i ich wybór uzależniony powinien być od kilku ważnych aspektów. Przede wszystkim warto określić materiał z jakiego chcemy mieć listwy. Modele drewniane sprawdzą się jedynie w przypadku idealnie prostych ścian, zaś wersje poliuretanowe są uniwersalnym zakupem dla wszystkich. Na rynku znajdziemy wiele sklepów online z różnymi rodzajami listew- styroplast.pl/kategoria-produktu/sztukateria-wewnetrzna-xps/listwy-przysufitowe-lw/ to idealny punkt, w którym zakupimy dowolny model dobrany do własnych preferencji.