Zazwyczaj rodzicom trudno jest nadążyć za dzieckiem, który aż kipi nieskończoną ilością energii i nieprzerwanie pragnie odkrywać świat. Większość zabawek, choćby były najbardziej kolorowe i zabawne, po krótkim czasie ląduje w kącie ze względu na ograniczone funkcje, jakie posiadają. Im bardziej ciekawski maluch, tym trudniej jest zaspokoić jego potrzeby eksplorowania otoczenia. Na szczęście dla takich brzdąców i jego rodziców mamy rozwiązanie: tablice manipulacyjne od FoxyFamily. Łączą one w sobie wiele funkcji, jednocześnie bawią i stymulują rozwój dziecka.

Czym jest właściwie tablica manipulacyjna?

Tablica manipulacyjna to interaktywna i sensoryczna zabawka zawierająca określoną liczbę elementów, które są umieszczone na różnych zwierzęcych postaciach. W ofercie sklepu znajdziemy sympatyczne liski, leniwce, koale, żyrafy, lwy, lamy, misie i słonie. Rodzajów tablic jest mnóstwo, więc liczba elementów różni się w zależności od modelu: może być ich 13 albo nawet 27, większość modeli zawiera jednak ok. 20 elementów. Odpowiedni rodzaj tablicy należy dobrać, kierując się wiekiem oraz charakterem dziecka. Naturalnie dla młodszych dzieci preferowane są zabawki z mniejszą liczbą elementów, by ich nie przytłoczyć i nie zniechęcić zbyt wieloma detalami. Dla nieco starszych i bardziej ciekawskich maluchów, zalecane są tablice z większą liczbą elementów niż 20, które z pewnością nie pozwolą dziecku się nudzić. Foxy Family posiada również ofertę w postaci kostki manipulacyjnej, przeznaczonej dla dzieci od lat trzech. Posiada ona tylko 6 elementów i jest całkowicie bezpieczna: kanty i rogi kostki są oszlifowane, a farba użyta do jej pomalowania nie jest szkodliwa dla dzieci.

Dlaczego warto wybrać tablicę manipulacyjną dla dziecka?

Tablice manipulacyjne zawierają elementy pomagające odkryć podstawowe mechanizmy, faktury i struktury, co niesamowicie stymuluje zdolności manualne i techniczne dziecka. Większość z nich posiada takie przedmioty jak koła zębate, zamek na kluczyk, zasuwki, zegar, gwizdek, klepsydrę, kołatkę czy sensoryczne tekstury w postaci pluszowych, filcowych lub korkowych części zabawki. Przy takiej ilości elementów dziecko nie może się nudzić, świetnie się bawi i dodatkowo nabywa zdolności motorycznych.

Tablice manipulacyjne od FoxyFamily są w pełni bezpieczne i odpowiednie dla dzieci

Każda zabawka jest wykonana z ekologicznej sklejki liściastej posiadającej certyfikat Forest Stewardship Council® – FSC gwarantujący, że produkty zostały wytworzone z materiałów pochodzących z odpowiedzialnie gospodarowanych źródeł. Farby użyte do pokrycia tablicy są tworzone na bazie wody, które nie powodują reakcji alergicznych. Elementy są przytwierdzone do tablicy za pomocą żywicy epoksydowej, która posiada atest Państwowego Zakładu Higieny.

Szukasz odpowiedniej zabawki dla swojego dziecka, która będzie jednocześnie bawić, uczyć i nie zostanie odłożona na półkę? A może chcesz zaskoczyć znajomych swoją oryginalnością i podarować ich maluchowi niebanalny prezent? Na foxyfamily.pl z pewnością znajdziesz to, czego potrzebujesz.